POLECANE KSIĄŻKI I FILMY


POLECANA LITERATURA LUB FILMY (RÓWNIEŻ DOKUMENTALNE )  O TEMATYCE BORDERLINE / DDD / DDA /PSYCHOTERAPIA


OBOWIĄZKOWA POZYCJA DLA BLISKICH OSÓB CIERPIĄCYCH NA ZABURZENIA OSOBOWOŚCI BORDERLINE

 

Borderline. Jak żyć z osobą o skrajnych emocjach

Jeżeli ktoś Tobie bliski nieustannie wpada w skrajne emocje, wykorzystuje słabości innych, by osiągnąć swoje cele, a czułość przeplata się u niego ze złością, być może cierpi na zaburzenie osobowości typu borderline. Autorzy tej książki podpowiedzą Ci, jak żyć z taką osobą. Jest to pierwsza na polskim rynku wydawniczym książka podejmująca ten trudny temat. Zawiera wiele historii rodzin i partnerów osób dotkniętych borderline, a także sprawdzonych wskazówek i porad, które możesz wprowadzić w życie praktycznie od zaraz. Dzięki niej zrozumiesz emocje, jakie wzbudzają u innych zachowania typowe dla borderline, a przede wszystkim nauczysz się radzić sobie z nimi. Będziesz podejmować decyzje dotyczące swojego życia i związków z ludźmi, kierując się własnymi potrzebami i pragnieniami, i uwierzysz w to, że można stworzyć zdrową, pełną miłości i szacunku relację z osobą ulegającą skrajnym emocjom.

TU MOŻNA KUPIĆ

borderline-jak-zyc-z-osoba-o-skrajnych-emocjach-b-iext21001249

 


 

A może książka, która daje pozytywnego kopa  ? Historia oparta na faktach z happy enedem 🙂

 

Uratuj mnie. Opowieść o złym życiu i dobrym psychoterapeucie

Autor:Rachel Reiland

Wydawnictwo:Media Rodzina , Maj 2006

Pograniczne zaburzenie osobowości. „Co to, do diabła, takiego?” – wściekała się Rachel Reiland, kiedy znalazła tę nazwę w papierach, które dostała, opuszczając szpital psychiatryczny. Miała wtedy dwadzieścia dziewięć lat, męża, dwoje dzieci i pracował jako księgowa. Wkrótce okazało się, że ta diagnoza pomogła wyjaśnić jej wcześniejsze niekonwencjonalne zachowania, takie jak wybuchy gniewu, próby manipulowania innymi, myśli samobójcze, a także używanie narkotyków, anoreksję i częste zmiany partnerów seksualnych.

Rachel Reiland z zaskakującą szczerością opowiada, co oznacza i jak wygląda „od środka” choroba psychiczna. Pokazuje, jakie ona miała szczęście, zostając pacjentką znakomitego psychoterapeuty. Jest to niezwykle poruszająca, ale jednocześnie przynosząca nadzieję historia – Rachel dzięki intensywnej terapii i wsparciu najbliższych zdołała pokonać tę bardzo poważną chorobę.

Uratuj-mnie-Opowiesc-o-zlym-zyciu-i-dobrym-psychoterapeucie_Rachel-Reiland,images_product,8,83-7278-192-3

 

TU MOŻNA KUPIĆ

 

 


 

 Przebudzenie

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Co prawda nie jest to książka o borderline, ale osobiście bardzo ją polecam zagubionym na swojej drodze. Uświadamia, że czas przemija i nie ma co czekać na zmiany.

Anthony de Mello – (1931 – 1987) hinduski jezuita, duchowy kierownik, mistyk i psychoterapeuta, którego książki są określane jako ogromna motywacja do zmiany swojego życia. Nazywany chrześcijaninem Wschodu i mistrzem modlitwy zdobył światową popularność dzięki publikacjom, w których łączy mistykę chrześcijańską z filozofią Bliskiego Wschodu. Jego propozycje modlitwy oraz duchowego rozwoju są mocno związane z praktykami psychoterapii i psychoanalizy.

przebudzenie-b-iext29479757

 

TU MOŻNA KUPIĆ


zbiór esejów – Anny Grzegorczyk,

pt. Filozofia Światła Edyty Stein

„Wbrew tytułowi nie jest to pozycja filozoficzna tylko pewien zbiór esejów ukazujący człowieka w relacji z Bogiem, samym sobą. Poruszane tutaj tematy pokazują też jaką drogę można wybrać by uleczyć swoją duszę.”.

Patrycja , gość bloga.

352x500

Więcej na temat książki:

Filozofia Światła Edyty Stein

 


„Tully” autorstwa Paullina Simons

Jako nastolatce Tully było wiecznie czegoś brak. Właśnie to uczucie, popchnęło ją do tańczenia w nocnych klubach i przesiadywania w wannie. Gdy zrezygnowała z występów, postanowiła wyjechać do Kalifornii. Początkowo z najlepszą przyjaciółką Jennifer, potem w żałobie i w pojedynkę. Ostatecznie została jej trudna do zidentyfikowania tęsknota oraz nieodparta potrzeba dążenia do wolności.

„Powiedz mi Tully, kim chciałabyś być w przyszłości? (..) Pragnę stać się kobietą, która o niczym nie śni”.

Tully to wyjątkowo skomplikowana bohaterka. Egoistyczna osobowość, która w życiu kochała raz i która, choć temu zaprzecza, nie może poradzić sobie ze stratą. Nie podejmuje samodzielnych decyzji, pozwala by rzeczy jakoś się działy, a jej ruchy ograniczają się do wyrażania co jakiś czas protestu. Kieruje się chwilą i własnymi potrzebami, raniąc innych, ale jednocześnie wyrywając sobie kawałek serca.

Świetnie zbudowana i rozbudowana powieść o nieprzepracowanej żałobie oraz granicach obojętności.
to opis książki ze strony…
Dla mnie to historia dziewczyny , która chce kochać ale nie potrafi okazać własnych emocji ..nie jest to wesoła książka o kolorowym życiu…tylko o złym życiu i walce.

 

Poleca : Barbara, gość bloga.

 


OBOWIĄZKOWA POZYCJĄ DLA KAŻDEGO KTO ROZPOCZYNA PSYCHOTERAPIĘ 

 

Psychoterapia. Poradnik dla pacjentów

Autor:

Książka omawia zasady współpracy pacjenta z terapeutą oraz na czym polega i jak przebiega psychoterapia.

Informacje zawarte w tym poradniku mogą też ułatwić wybór kompetentnych psychoterapeutów spośród wielu „lekarzy dusz” oraz odróżnienie ich od osób posługujących się dyplomami nieprofesjonalnych instytucji i stowarzyszeń.

Znalezione obrazy dla zapytania Psychoterapia terapia książka

Można kupić TUTAJ


NOWOŚĆ !! Dla pacjentów, ich bliskich, przyjaciół i terapeutów.

Nienawidzę cię! Nie odchodź! 

Autorzy: Kreisman Jerold J. Straus Hal

 

 

Nienawidzę cię! Nie odchodź! to pierwsza książka, dzięki której czytelnicy zapoznali się z zaburzeniem osobowości z pogranicza. Wszyscy jesteśmy ogromnie wdzięczni doktorowi Kreismanowi za jego pionierskie wysiłki na rzecz podniesienia świadomości na temat tego przysparzającego ogromnych cierpień zaburzenia psychicznego.
– mgr Valerie Porr, założycielka i prezes Treatment and Research, Advancements National Association for Personality Disorder, autorka książki Overcoming BPD

Analiza prawdziwych przypadków oraz obszerna lista odnośników do źródeł pozwoli lepiej zrozumieć osobowość z pogranicza nie tylko szerokiemu gronu czytelników, lecz również specjalistom. Książka ta powinna trafić na półki pacjentów, ich przyjaciół i krewnych oraz wszystkich osób zaangażowanych w ich leczenie.
– Randi Kreger, autorka książek Borderline: jak żyć z osobą o skrajnych emocjach i The Essential Family Guide to Borderline Personality Disorder……

 OPIS ZAPOŻYCZONY Z KSIĘGARNI GANDALF.  

TU MOŻNA KUPIĆ